Smeigės ir jų įtaka šiltinimo sluoksniui

2018-01-04

A+ klasės ypatumai – SMEIGĖS

Kokią įtaką statyboms turės įsigalioję A+ energinio efektyvumo reikalavimai?  Esminę – projektavimas ir statyba pareikalaus atidaus smulkmeniškumo visose detalėse. Tą puikiai iliustruoja kad ir tokia iš pirmo žvilgsnio nereikšminga smulkmena – smeigės.

Skaičiavimuose termo smeigės (geros, teisingos, įgilintos), sudaro šalčio tiltelius atitinkančius 5 cm polistirolo sluoksnį!

O kad kompensuoti paprastų, neįleidžiamų smeigių įtaką, reikia padidinti šiltinimo sluoksnio storį net 10 cm !!!  SUNKU PATIKĖTI?

Naudodami tradicines smeiges A+ klasės nepasieksime net su 30 cm Neoporo izoliacijos (Neoporas, tai pilkas polistirolas – brangesnis ir šiltesnis). Kiek šie skaičiavimo rezultatai atspindi natūralias eksploatavimo sąlygas sunku patikrinti, tačiau namo klasė nustatoma skaičiavimais, o ne matuojant.

Nebenuostabu kodėl vis kuriamos naujos, sudėtingos, brangios ir egzotiškos smeigės nesudarančios šalčio tiltelių. Viena išvada akivaizdi – statybos kainuos dar brangiau. Tad linkiu greičiau statyti ir ilgiau gyventi, kad Jūsų investicijos į šilumos taupymą suspėtų atsipirkti 🙂

Straipsnio autorius architektas Arūnas Andrašiūnas